RSS

Větrné elektrárny Ostrý Kámen

24 čvc

Dominantou Ostrého Kamene se v roce 2009 staly tři stometrové větrné elektrárny. Hluboký a široký základ? Omyl. Sloupy větrných elektráren jsou osazeny na betonové základy půdorysného rozměru pravidelného osmihranu, vestavěného do čtvercového půdorysu 14 x 14 m, hloubka je něco přes dva matry. Na těchto základech stojí ocelové, třídílné, šedesát osm metrů vysoké tubusy, přičemž šedesát pět metrů tvoří tubus a tři metry gondola. Dolní průměr tubusu je 3,91 m, horní průměr 2.2 m. Větrné elektrárny mají třílisté vrtule s délkou listu třicet metrů a průměrem náboje dva metry. První elektrárna, která je nejblíže obci, je ve vlastnictví obce, další dvě mají soukromého vlastníka. Každá elektrárna má dokonce své jméno. Ta nejblíže Ostrému Kameni, se jmenuje Bartoloměj, prostřední nese jméno Metoděj a nejblíže silnice je Cyril.

Několik technických ůdajů:

Maximální výkon jedné elektrárny: 1250 kW
Celková výška: 100 m
hmotnost: 175 t

Pokud budete mít štěstí a bude dobrá viditelnost, můžete se pokochat pohledem na Krkonoše, jsou nejčastěji vidět spíše navečer, před západem slunce.

Protože jsem geocacher tak jsem vytvořil v blízkosti elektráren kešku a pokud jste 4SQ nebo Gowalla uživatelé, můžete se jak tady, tak i na Ostrém Kameni čeknout.

Reklamy
 
Napsat komentář

Zasláno on 24.7.2011 v Uncategorized

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: