RSS

Las Vegas – ve víru města her, sázek a zábavy 21.8.2011

22 srp

P20110821-103239

Las Vegas obklopují z poloviny vysoké skalnaté kopce a zbytek je placka na které jsou, kam oko dohlédne, postavené domy, a hotely, uprostřed samozřejmě známá Stratosphere Tower. Tam také ráno směřovaly naše kroky.

Vstoupíte do hotelu, kudy pak můžete pokračovat dále ke vstupu na věž, ale v hotelu neuvidíte jako první recepci, jako u nás doma, ale casino. Někde uprostřed casina je pak i recepce 🙂 Vstupné na věž je 16 $, když si připlatíte, můžete si zatít i trochu adrenalinu na jakémsi kolotoči na vrcholu věže a i skokem dolů z věže.  Ne ale skokem v právem slova smyslu. Spustí vás na laně vysokou rychlostí dolů. Výhled ze Stratosphere Tower je na Las Vegas opravdu nádherný. Jistě se mnou spoustu lidí nebude souhlasit, ale z ochozu veže na mě  to město působí jaksi uměle. Velké hotely, v povzdálí domy a kolem nic… Po návštěvě věže jsme prošli pár hotelů s casiny v přízemí. Všude naprosto stejný obrázek, lidi sedí u hracích automatů a popíjejí. Já žádnej gambler nejsu, tak tomu prostě nerozumím … Las Vegas leží ve státě Nevada, tak je tady pěkně horko, venkovní teplota dosahuje přes den 40 st. a všechny vnitřní prostory hotelů, obchodů i restaurací jsou klimatizovány, tak stále zažíváme teplotní šoky a v očích Amíků jsme Adi divní. Vlezem dovnitř, hodině na sebe mikinu, při odchodu ji zase sundáme. Je to naprosto stejný pocit, jako když mají v zimě supermarkety u vchodu instalovaný teplovzdušný fukak a jak vcházíte, tak vás to pěkně teple ofoukne. Tady je to naopak, ofoukne vás při odchodu a fouká to stále, dokud nevejdete jinam.

Navštívili jsme taky místní supermarket, abychom nakoupili zásoby na cestu do Grand Canyonu. V podvečer jsme se vykoupali v bazénu a večer jsme šli na procházku nočním městem. Maki strašně chtěla do Caesar Palace do casina. Noční casina jsou logicky mnohem plnější, lidi stále sedí u automatu, ale konečně jsem taky viděl hrací stoly s kostkami, kartami a ruletou obklopené hráči, které přes den zely prázdnotou.

Maki říká o Las Vegas, že je to město, žádnému jinému městu na světě podobné. Las Vegas je neuvěřitelná koncentrace zbytečností a kýče, tvrdí Jitka. Honza ho pak komentuje slovy: „je to tady takový divný“ a já jsem se vyjádřil už na začátku. Na mě to působí jako umělé město rádoby zábavy. Nicméně prý jde nejrychleji rostoucí metropolitní oblastí USA. Tak se tady asi lidem libí a kšefty se hýbou a my jsme asi divní.

Zítra, tedy vlastně už dnes odjíždíme do Grand Canyonu.

Reklamy
 
Napsat komentář

Posted by on 22.8.2011 in Uncategorized

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: