RSS

Las Vegas – ve víru města her, sázek a zábavy 21.8.2011

22 srp

P20110821-103239

Las Vegas obklopují z poloviny vysoké skalnaté kopce a zbytek je placka na které jsou, kam oko dohlédne, postavené domy, a hotely, uprostřed samozřejmě známá Stratosphere Tower. Tam také ráno směřovaly naše kroky.

Vstoupíte do hotelu, kudy pak můžete pokračovat dále ke vstupu na věž, ale v hotelu neuvidíte jako první recepci, jako u nás doma, ale casino. Někde uprostřed casina je pak i recepce 🙂 Vstupné na věž je 16 $, když si připlatíte, můžete si zatít i trochu adrenalinu na jakémsi kolotoči na vrcholu věže a i skokem dolů z věže.  Ne ale skokem v právem slova smyslu. Spustí vás na laně vysokou rychlostí dolů. Výhled ze Stratosphere Tower je na Las Vegas opravdu nádherný. Jistě se mnou spoustu lidí nebude souhlasit, ale z ochozu veže na mě  to město působí jaksi uměle. Velké hotely, v povzdálí domy a kolem nic… Po návštěvě věže jsme prošli pár hotelů s casiny v přízemí. Všude naprosto stejný obrázek, lidi sedí u hracích automatů a popíjejí. Já žádnej gambler nejsu, tak tomu prostě nerozumím … Las Vegas leží ve státě Nevada, tak je tady pěkně horko, venkovní teplota dosahuje přes den 40 st. a všechny vnitřní prostory hotelů, obchodů i restaurací jsou klimatizovány, tak stále zažíváme teplotní šoky a v očích Amíků jsme Adi divní. Vlezem dovnitř, hodině na sebe mikinu, při odchodu ji zase sundáme. Je to naprosto stejný pocit, jako když mají v zimě supermarkety u vchodu instalovaný teplovzdušný fukak a jak vcházíte, tak vás to pěkně teple ofoukne. Tady je to naopak, ofoukne vás při odchodu a fouká to stále, dokud nevejdete jinam.

Navštívili jsme taky místní supermarket, abychom nakoupili zásoby na cestu do Grand Canyonu. V podvečer jsme se vykoupali v bazénu a večer jsme šli na procházku nočním městem. Maki strašně chtěla do Caesar Palace do casina. Noční casina jsou logicky mnohem plnější, lidi stále sedí u automatu, ale konečně jsem taky viděl hrací stoly s kostkami, kartami a ruletou obklopené hráči, které přes den zely prázdnotou.

Maki říká o Las Vegas, že je to město, žádnému jinému městu na světě podobné. Las Vegas je neuvěřitelná koncentrace zbytečností a kýče, tvrdí Jitka. Honza ho pak komentuje slovy: „je to tady takový divný“ a já jsem se vyjádřil už na začátku. Na mě to působí jako umělé město rádoby zábavy. Nicméně prý jde nejrychleji rostoucí metropolitní oblastí USA. Tak se tady asi lidem libí a kšefty se hýbou a my jsme asi divní.

Zítra, tedy vlastně už dnes odjíždíme do Grand Canyonu.

Reklamy
 
Napsat komentář

Zasláno on 22.8.2011 v Uncategorized

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: