RSS

Cesta přes Mohavskou poušť 23.8.2011

24 srp
Img_20110823_141113_edit0

Z Jitky se dneškem stal lovec. Jitka dnes objevila kouzlo geocachingu… byli jsme společně na lovu kešky, a z mudly se stal pologeokačer… tím začal dnešní den.

Po odlovu kešky jsme se vydali ke Grand Canyonu. Za dne vypadal zase úplně jinak. Jestliže včera mu měkké světlo západu slunce dávalo až strašidelné zbarvení, denní světlo umocňuje jeho hloubku. Grand Canyon je opravdu kouzelná scenérie. A teď by stačilo napsat, a pak jsme jen jeli a jeli…

Vydali jsme se směrem na jihozápad od Grand Canyonu. Museli jsme natankovat benzin. Proč o tom vůbec píšu? Tak tedy co vůbec do auta natankovat? Mají tady tři druhy benzinu 87, 89 a 91 oktanů. Paní na benzince nám poradila, natankujte 87. OK tedy, jak ale zaplatit, žádnou kartu automat nechtěl, tak jsme nakonec museli zaplatit cash.  Cestou jsme sjeli ze známé Route 66 a zastavili se ve Williamsu na oběd v restauraci jak ze šedesátých let, takové co znáte ze starých amerických filmů s koženkovými sedačkami a obsluhou, která neustále dolévá kávu.

V Arizoně se po dálnici může jet pětasedmdesátkou, v Californii sedmdesátkou. V autě máme tempomat tak cvaknem o dva, tři km víc a jedem. Zajímavá, v uvozovkách, je v tomto směrusměru California. Jeli jsme a sto mil nebyla žádná benzinka, motorest, prostě cokoliv… Na to Maki prohlásila, že v televizi ve zprávách mluvili o tom, že není benzinka mezi Vyškovem a Kroměříží 🙂 Na hranicích Arizony a Californie nás čekala jakási hraniční kontrola. Na položenou otázku odkud jedeme. si pan úředník odpověděl sám, "z Grand Canyonu?" a jeli jsme dál …

Cesta vede i podél železnice. Osobní vlak jsem viděl zatím jen v New Yorku. Tady jezdí jen nákladní. Táhnou ho čtyři lokomotivy a dlouhé jsou několik set metrů.

Po osmé hodině jsme přijeli do Barstow, ubytovali jsme se a zašli na véču.

398 mil – 645 km
spotřeba 24,3 mil/galon – 9.7 l/100 km

Reklamy
 
Napsat komentář

Zasláno on 24.8.2011 v Uncategorized

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: