RSS

Cesta do New Yorku

05 zář
Img_20110904_115347_edit0

Dnes ráno jsme vyjeli z našeho hotelu u silnice směrem k New Yorku, resp. Newarku, který leží hned vedle New Yorku a tam jsme vrátili auto a vlakem a metrem jsme dojeli na Manhattan a ubytovali jsme se v hostelu. Stejně jako holky, jsme si zvykli na luxusnější ubytování, které poskytoval Best Western a tak hostel byl pro nás trochu blešák. Navíc mají amíci Labour Day, prý něco jako svátek práce a spoustu hostelů už byly vyprodaných a platí ceny ještě vyšší než o víkendu.
Z Buffala přes Niagárské vodopády jsme až do Newarku najeli 428 mil – 689 km.

Když jsem u toho ježdění po USA, tak oproti českým předpisům můžete na křižovatce odbočit do prava na červenou, pokud Vám to značka výslovně nezakazuje. Na dálnicích, kterými jsme my projížděli, byla nejvyšší povolená rychlost 75 mph, to bylo jen v Arizoně, ale častěji 65 mph. Pokud byla někde rychlost snížená, nejdříve vás na to upozornila značka s textem Reduce speed ahead a byla doplněna hodnotou. Vůbec textových značek je tady většina, např. Work ahead, Left line ends, Merge right, Bridge may be icy, Speed enforced by aircraft, anebo popisovaná značka No turn right on red. O Carpoolu, pruhu pro vozidla s více než dvěma cestujícími, jsem se již zmiňoval v některém z předchozích blogů. Tam, kde je na křižovatce stopka doplněná tabulkou All Ways, musí zastavit na stopce všechna vozidla a z křižovatky odjíždí v pořadí, ve kterém přijela. Takže žádný čekaní na auta z pravé strany.

Co se týče veřejné dopravy, tak něco jako jízdní řády na zastávkách nehledejte, my jsme taky nenašli, autobusy nemají zpoždění v řádu minut jako u nás, ale spíše v desítkách minut, na nějakou návaznost taky zapomeňte a vy co nadáváte na integrovanou dopravu, byste se měli projet po USA. České metro je luxusní proti Newyorskému, snad mu jen chybí ta klimatizace v létě, ale co vám je platný klimatizovaný vůz Newyorského metra, když na něj čekáte v neklimatizovaných prostorách, kde je 35 stupňů.

Ale abych jen nekritizoval, … v USA se jezdí více podle předpisů, než u nás, na dálnici kde je 65, jedou řidiči většinou o tři, čtyři míle rychleji a když za sebou uvidíte v zrcátku auto, pomalu se blíží, pak zas pomalu ujíždí…, tak tomu bylo na většině amerických dálnic. Výjimku tvořily pěti až osmiproudé Kalifornské dálnice, kde se jezdilo i 80, tam kde bylo 60.

Zítra jsou v plánu pochůzky po New Yorku.

Reklamy
 
Napsat komentář

Zasláno on 5.9.2011 v Uncategorized

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: