RSS

USA – vyúčtování

19 říj
Cimg3131

Ještě než jsme vyjeli na cestu, tak jsme jen tipovali, na kolik že nás ta celá jedenadvacetidenní paráda vyjde. Odhadovali jsme 40 až 50 tisíc.

Náklady před cestou

Letenky do NY i po USA jsme si zajišťovali v Česku. Do NY jsme letěli se Swiss za 14 488 Kč a po USA jsme využívali Southwest. Letěli jsme z NY přes Chicago do Las Vegas za 3 623 Kč a pak z Los Angeles do Chicaga za 2 623 Kč. Celkem jsme za letenky utratili 20 734. Vlak z Chicaga do Buffala jsme také původně plánovali zajistit ještě v Česku, ale vyprdli jsme se na to s tím, že si to zajistíme až v USA a cesta se nám každýmu o pětistovku prodražila. Cena vlaku tedy byla 1722 Kč.

V USA

Další nemalou položkou byla cena za půjčení aut a benzín na západě jsme měli půjčený Lincoln MKS na severu Dodge Dakota Bighorn, byť jsme si zaklikli Nissan Versa nebo podobné… Podobnost posuďte sami 🙂 Za Lincoln jsme za 11 dní zaplatili bezmála 12 000 Kč tedy 3 000 na jednoho. Dodge stála na dva dny bez pár korun 6 000 Kč, tedy 3000 Kč na jednoho, protože holky se severu neúčastnily. Auto celkem 6000 Kč na osobu a benzín necelou tisícovku.

Ubytovávali jsme v motelech, v New Yorku v hostelech a ve vnitrozemí především v sítích hotelů Best Western, a ceny byly podle místa průměrně za 600 Kč na osobu. Výjimkou byl Carlsbad, letovisko v Calofornii, kde nás noc v hotelu stála 2000,- Kč. Hotely ve kterých jsme přespávali měli standardně na pokojích koupelny, wc, ručníky, mýdla, WiFi připojení. Best Westerny pak navíc měly automaticky snídani. Ubytování, jídlo a něžná útrata mě přišla na necelých osmnáct tisíc korun. V USA jsem nebyl nakupovat, nejsem nakupovací typ, navíc se mi nezdálo, že by tam bylo všechno až tak levný, to co bylo levný, koupíte levněji v Brně na Olomoucké. Pro nebrňáky, na Olomoucké ja maxivietnamská tržnice.

Celkové náklady na dvacet jedna dní v USA činily něco přes 47 000 ,- Kč. Pokud byste chtěli šetřit, tak by se jistě dalo, a to především na ubytování, buď v levnějších hotelech, nebo v kempech. Na jídlo jsme chodili různě, nějaký nákupy v supermarketech a pak home made, fast foody typu Mc Donald’s, chodili jsme k číňanům, mexikánům na jejich „speciality“ prostě žádný drahý restaurace.

Fotky z USA

Reklamy
 
Napsat komentář

Zasláno on 19.10.2011 v cestování

 

Vlastnosti: ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: