RSS

Prázdninové cestování vlaky ČD

20 čvc

Vzhedem k tomu, že České dráhy jsou odborníkem na to jak co nejvíce splést zákazníka, aby se nemohl vyznat v jeho tarifech tak Vám přináším pár informací, které by se při plánování typu dopravy a celkové ceny mohly hodit.

ČD sice na svém webu má jakýsi cenový optimizér, nicméně ten Vám v žádném případě nespočítá skutečně nejlevnější cenu.

Jízdenka na léto

Speciální prázdninová akce ČD se jmenuje Jízdenka na léto, stačí vlastnit zákaznickou IN kartu, nebo ISIC, a za 990 Kč můžete až do konce srpna po dobu 14 dnů jezdit všemi vlaky napříč celým Českem. Pokud máte IN kartu s elektronickou peněženkou, zaplaťte jízdenku IN kartou, ušetříte další 3%.

Sleva O2

ČD standardně nabízí jízdenky SONE+, krajské a celosíťové. ČD spolu s O2 nabízí až do 30. září celosíťovou SONE+ jízdenku se slevou 25%. Jízdenka se slevou stojí 450 Kč, platí jeden den o víkendu a státním svátku pro dva dospělé a až tři děti. Takže pokud máte telefon od O2 můžete slevy využít. 

Sporotiket Česko, ČD promo

Pokud je vašim výchozím nebo cílovým místem krajské město, můžete využít jízdenek Sporotiket Česko. Vlastníci IN karet mají sporotikety levnější, než ostatní cestující, nicméně i pokud IN kartu nemáte, můžete se sporotiketem ušetřit i několok set korun. Sporotiket si ale musíte koupit jen na internetu. Když si sporotiket koupíte více než týden před cestou, získáte ještě zajímavější cenu. Nejdražší je sporotiket tři a méně dní před cestou.  

Dalším typem levnějších jízdenek pro občasné cestovatele je ČD promo, tam jsou však výchozí a cílová místa stanovena, nemůžete si je nastavovat sami stejně jako u sporotiketů. 

Místenky

Všechny výše uvedené typy jízdenek jsou platné i do Pendolina, tento typ vlaku nemá žádný extra tarif, ale musíte si do něj koupit místenu, ta už speciální tarif má. Standardně 200,- Kč, pro nedržitele IN karty a 120 Kč pro její držitele. To ale neplatí všude, např. z Pardubic do Prahy zaplatíte 35 Kč. Akční ceny místenek najdete na webu ČD

Toto byl jen stručný výčet slev, jejichž kombinací můžete ušetřit při cestování nemalé peníze.

Pokud máte dotazy ptejte se, pokud budu vědět zodpovím, případně odkážu na radu jinam.

Celý tento článek jsem napsal na iPadu, doeditovat jsem ho však musel na PC 🙂

Na Twitteru mě najdete jako @piromancz

Reklamy
 
Napsat komentář

Zasláno on 20.7.2012 v cestování

 

Vlastnosti: , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: