RSS

Doručenky na iPhone bez jailbreaku

24 úno

Koupili jste si telefon za minimálně 15.000,- Kč a když pošlete SMS tak nevíte jestli přišla? Taky jsem se tomu strašně divil, že takový telefon neumí takovou základní funkci. Jistě můžete namítnout, že jsme v době iMessage, Viberu, či WhatsApp, ale i tak jednou za čas tu SMS prostě pošlete tak, či tak. Jak se dozvíte jestli ji protějšek opravdu dostal? Nijak. Jestli nechcete číst proč a jak jsem se začal pídit jak fungují doručenky na iOS, pokračujte na odstavec „Jak tedy na doručenky„.

Přiznám se, že jsem si myslel, že jak iMessages jsou v iPhone modré a SMS zelené, tak že pokud by zpráva nebyla doručena, bude mít nějakou jinou barvu, nebo mi to telefon nějak oznámí. Jak jsem zjistil, není to pravda.

Nedoručená SMS

Do kontaktů jsem si uložil kamarádovo číslo a domluvili jsme se, že se potkáme. Bohužel mi do toho vlezly pracovní povinnosti a jemu jsem mu napsal SMS, že musím naše setkání zrušit. Telefon SMS odeslal, zpráva byla v zeleném okénku a tak jsem tomu více nevěnoval pozornost. Nicméně v čase naší schůzky mi od něj přišla SMS, že je na místě a nikde mě nevidí. Jeho SMS se mi ale objevila v novém vlákně, tak, že jsem měl pod sebou dvě vlákna s SMS zprávami od jednoho a téhož kamaráda… Než jsem stačil znova odepsat, volal mi a telefon ho správně jménem identifikoval, protože jsem byl v tu chvíli zaneprázdněn, odmítl jsem ho a za chvíli jsem mu volal zpět. Vytočil jsem telefonní číslo uložené v kontaktech, abych se ujistil, že mám číslo správně. Obě vlákna jsem poté vymazal a teď se mi v telefonu zase správně ukazuje pouze jedno. Po této zkušenosti s nedoručenou SMS jsem se začal pídit, jak to tedy je s doručenkami na iPhone. Na Twitteru mi poradil @wenom64.

Jak tedy na doručenky

iPhone je sám od sebe neumí, musíte ho k tomu donutit tím, že před text zprávy napíšete text, který pro síť znamená žádost o doručenku. Tento text se u adresáta neobjeví a vám přijde doručenka jako samostatná zpráva. Pamatuji se, že když mobily začínaly a neuměly ještě doručenky, nezbylo, než to praktikovat právě takto. Text, který musíte před zprávu napsat, se liší podle toho, kterého operátora využíváte. Je nezbytné psát velká písmena.

 • O2 – YYYY
 • T – Mobile – *STAV#
 • Vodafone – *N#

Musíte tedy počítat s tím, že se vám o tento systémový text sníží počet znaků do SMS. V praxi u operátora T – Mobile, bude zpráva vypadat takto: *STAV#Text zpravy… Jak jsem psal, doručenka pak přijde jako samostatná SMS, která se vám zařadí do vlákna. Protože máte iPhone, můžete si nakonfigurovat zkratku, já jsem využil stejný způsob jako autor článku, ze kterého jsem vycházel, pod zkratkou qq se mi objeví systémový text, kterým začínám každou SMS.

Zdroj

Reklamy
 
komentářů 6

Zasláno on 24.2.2013 v internet, mobily

 

Vlastnosti: , , ,

6 odpovědí na “Doručenky na iPhone bez jailbreaku

 1. Martinka

  22.5.2015 at 10:16

  Ta doručenka co mi prijde jako samostatná zpráva je zadarmo nebo zpoplatněná?

   
 2. Denisa

  24.5.2016 at 11:01

  Dobrý den, bohužel mi žádná doručenka nepřišla :/
  Ani z T-Mobile ani z O2

   
 3. Zklamaný uživatel

  20.1.2017 at 21:25

  Je to smutné vypálit 24000 za telefon, který nemá koncepty, neumí doručenky a z neustálého mackani cudliku uprostřed už mám v úkaz packu artritidou 😀

   
 4. Jan Tůma

  15.9.2017 at 11:42

  Super!

   
 5. Vito

  3.10.2018 at 05:51

  Dear friend,

  We are a firm from Hong Kong, we have developed a new Lightning item, generally for iPhone and also iPad, Our iPhone Lightning can do both billing as well as paying attention to songs, As well as it won’t influence the sound top quality of the songs, Hearing the song while billing, Charging while watching TELEVISION, Play Gamings, Straight with interface, will not influence the video game. steady and risk-free, Secure current as well as fast charging, Small stature, Great wisdom.

  Welcome to visit our official site to buy! Currently we provide big price cuts: https://www.iphone-lightning.ltd/
  Thanks for visiting call us without wait: leo@iphone-lightning.ltd

  Any of your fine remarks will be valued! Thanks!

  Kind regards,
  Leo Hui

   

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: